LSC – iCys laser scanning cytometer

Műszer/rendszer neve: ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­LSC - iCys lézer-pásztázó citométer

Műszer fizikai helye:

Élettudományi Központ, 2.047 Műszerszoba

Szervezeti Egység:

Damjanovich Sándor Sejtanalitikai Szolgáltató Labor, DE ÁOK Biofizikai és Sejtbiológiai Intézet

Műszerfelelős:

Hozzáférés feltételei: A készülék használata a műszerfelelőssel történő egyeztetést követően lehetséges. A műszert csak a hozzá kapcsolódó specifikus oktatáson való részvételt követően engedélyezett használni.

Hozzáférési feltételeket, szolgáltatások árát tartalmazó honlap: link

Műszer specifikációi:

A citométer három lézerrel (405, 488 és 633 nm), lézerenként öt adatgyűjtő csatornával és nyolc cserélhető szűrő blokkal rendelkezik. A készülék egy Olympus IX71 invert fluoreszcenciás mikroszkópra épült, elektronikus vezérlésű tárgyasztallal, 10X, 25X, 40X és 60X objektívvel, nagy felbontású digitális kamerával és speciális vezérlő szoftverrel van felszerelve.

Műszer rövid ismertetése:

A készülék egy mikroszkóp-alapú berendezés, mely egyesíti az áramlási citométer és a mikroszkóp előnyeit, és betölti a közöttük tátongó metodikai rést. Feloldja a digitális képanalizáló mikroszkópiának, mint egyedi sejtekkel foglalkozó technikának a biológiai variabilitással kapcsolatos alapvető "melyik néhány sejtet vizsgáljam a sok különböző közül" problematikáját, másfelől képes az áramlási citometriával kivitelezhetetlen tárgylemezhez rögzült letapadó sejtek populáció szintű képi vizsgálatára. A sejtenként végzett mérés magában foglalja a sejtek helyét, mérési idejét, a sejtek területét, kerületét, a sejt teljes fluoreszcencia intenzitását, a sejten belüli csúcs fluoreszcencia intenzitást, a fluoreszcencia intenzitás szórását, hasonló kromatikus intenzitás, csúcsintenzitás és szórás jeleket, illetve további származtatott számolt képi paramétereket. A szoftver lehetővé teszi, hogy a minta vizsgálata után a tárgylemezt kivegyük, a minta sejtjein pl. festést hajtsunk végre, majd a tárgylemez visszatétele után a már megvizsgált sejteket újra felkeressük és megvizsgáljuk továbbá a nyert paramétereket korreláltan analizáljuk.

Mérési lehetőségek felsorolása:

  • fényszórás analízis
  • nagyszámú sejtek vizsgálata
  • sejtparaméterekhez morfológia rendelés lehetősége
  • szövettani metszetek, letapadó sejtek, kölcsönható sejtek vizsgálata
  • többcsatornás fluoreszcencia képalkotás

Kép a műszerről:

 

Updated: 2020.05.14.


Dear User!

 

The University of Debrecen considers the protection of personal data and the information provided to be of paramount importance. We hereby inform you that the University of Debrecen has reviewed its processes and incorporated the requirements of GDPR into his own data management and data protection activities, which entered mandatory on may 25,2018. The personal data of the users has been carefully handled by the University of Debrecen, it complies with the applicable data management regulations.Following the requirements of GDPR, we updated our Privacy Statement, which you can access by clicking on the link below: Privacy Policy.

I have read, understand and agree to terms.